Poznáte príbeh slovenskej značky Nebbia?

Jun 26, 2016

Poznáte príbeh slovenskej značky Nebbia?

Každý, kto aspoň raz držal v ruke činky, pozná značku Nebbia alebo aspoň o nej počul. Slovenská značka, ktorá vyrába oblečenie pre kulturistov, bodybuilderov a fitness. Poznáte však jej príbeh o tom, ako sa zaradila medzi európsku špičku v tomto odvetví? Hovorí sa, že začiatky nebývajú jednoduché, ale ako svoju značku rozbehli manželia Stanka a Martin Peckoví? Ideálne meno preto, aby sa značka stala hitom hneď odzačiatku. Všetko sa to začalo v roku 1997.

 

Keď vieš, čo ľudia potrebujú

Stanka aj Martin boli veľkými fanúšikmi kulturistiky a cvičenia, aj preto vedeli, čo ľudia potrebujú, ale aj to, čo im pri cvičení prekáža a obmedzuje. Aj preto prvé Nebbia tričká, tepláky či tielka mali veľký úspech. Aj napriek tomu, že na trh prišli iba s mužskou kolekciou, v roku 1998 sa tešili z veľkej veci – prvý výrobok značky Nebbia bol exportovaný do zahraničia. Za takýto krátky čas slušný pokrok, čo poviete? O rok neskôr už Nebbia zaradila do svojej ponuky aj ženskú kolekciu a podporuje známe mená ako Katarína Trnovcová či Ján Kus.

 

Zaváhanie, ktoré stálo veľa

Nebbia mala skvelý začiatok, ale aj ona narazila na problémy, ktoré musela riešiť. Stalo sa tak v roku, keď sa vedenie firmy rozhodlo priniesť na trh niečo nové. Veď čo – tepláky pre mužov či Nebbia legíny pre ženy tu už boli. Tak prečo to neskúsiť s niečím novým? Napríklad funkčným oblečením pre lyžiarov či turistov – nohavice, termotričká, bundy. Vzdialiť sa od pôvodného cieľu robiť to najlepšie oblečenie pre kulturistov a fitnessákov stálo Nebbiu veľa prestíže. Od roku 2003 do 2011 firma bojovala sama so sebou a hľadala ten správny smer. Až po 8 rokoch sa rozhodli vyradiť funkčné oblečenie a venovať sa tomu, čo vedia najlepšie – fitnessu a kulturistike.

 

Stúpanie na vrchol

O tom, že to bolo správne rozhodnutie, sa značka presvedčila veľmi rýchlo. Už v roku 2014 Nebbia exportuje svoje výrobky do viac ako 20 krajín, medzi ktoré patrí aj USA či Rusko, podpisujú zmluvu s prvými profesionálnymi kulturistami a zdokonaľujú svoj marketing. Keby ste sa dnes pozreli napríklad na Instagram tejto značky, našli by ste tam aj fotku s Arnoldom Schwarzeneggrom a máte pocit, že je to všetko veľmi profesionálne a na vysokej úrovni. Ďalší veľký úspech na Nebbiu čakal v roku 2015, keď sa stala oficiálnym dodávateľom oblečenia pre Mr. Olympia, najväčšie kulturistické podujatie. Aj to sa postaralo o to, že Nebbia je jednotkou vo východnej Európe. Čo si myslíte, stane sa aj celosvetovou jednotkou?