FIT GUY #7 Calum Von Moger - trojnásobný víťaz Mr. Universe

Apr 3, 2016

Keď sa povie meno Calum von Moger, asi vieš o kom hovoríme, no ak aj náhodou nie, tu je rýchle predstavenie. Ide o trojnásobného víťaza Mr. Universe, ktorého zvyknú ľudia označovať za druhého Arnolda. Má 25 rokov, 188 centimetrov a približne 113 kíl. Okrem fitness modelingu a propagácii zdravého životného štýlu sa venuje aj ochrane životného prostredia a divočiny v Afrike.

 

K cvičeniu sa dostal spoločne so starším bratom keď mal 14 rokov. Jeho brat bol vždy silnejší a väčší a preto sa mu chcel vyrovnať. Ako sám hovorí, v tomto období trávil dni cvičením a pozeraním Pumping Iron. K tomu všetkému pridal niekoľko tuniakových konzerv alebo kureniec.

V roku 2011 sa zúčastnil svojej prvej súťaže WFF Junior Mr. Universe, ktorá mala na neho veľký vplyv, pretože si uvedomil, že môže vo svete bodybuildingu excelovať.

Jeho vysnívanou postavou a vzorom bol Steve Reeves vo filme Hercules. Dnes sa snaží byť vzorom najmä pre mladých ľudí. To je pre neho motiváciou číslo jedna. Uvedomuje si, že vďaka sociálnym sieťam môže ovplyvniť niekoho život tak, ako filmy ovplyvnili ten jeho.

 

Jeho ďalším cieľom je nielen rozširovanie jeho značky vo fitness priemysle ale aj snaha o zlepšenie ochrany životného prostredia a divočiny v Afrike. Budúci rok pripravuje súťaž Mr. Universe v Miami a navyše vystupuje ako hosť na rôznych fitness a bodybuilding podujatiach po svete. 

 

Prioritou stále zostáva bodybuilding. Tréningový systém má rozdelený po partiách a trénuje 5 dní v týždni.

Pondelok - Chrbát

Utorok - Hrudník

Streda - Kvadricepsy

Štvrtok - Hamstringy/lýtka a Paže/brucho

Piatok - Ramená

Sobota a Nedeľa - voľno

Podľa jeho slov nezvykne veľmi robiť cardio. Keď sa ale musí vysekať pred fotením alebo vystúpením, cvičí cardio päťkrát týždenne. V rámci toho kombinuje beh na páse s chôdzou do kopca.

 

Čo sa stravy týka, tak sa drží hesla "všetko s mierou". Väčšinou sa drží svojho jedálnička ale nie je pre neho nič nezvyčajné pustiť sa do pizze alebo hamburgerov. Môže si to dovoliť, keďže mu to jeho rýchle spaľovanie umožňuje.

Udržiavanie takej svalovej hmoty chce ale veľa správneho jedla. Calum zvykne denne jesť šesťkrát, ktoré prekladá proteínmi.

Jeho strava pozostáva ráno hlavne z vločiek, drobného ovocia a jogurtu či vajec. Na obed a večeru je to pravidelne kombinácia mäsa (kuracie alebo hovädzina), ryže a zeleniny.