Najslávnejšie fotografie športovej histórie #2

Jul 15, 2014

Pripomeňte si s nami športové legendy a najslávnejšie športové momenty v druhej časti seriálu: Najslávnejšie fotografie v histórii športu.

Bosí bežec Abebe Bikila vyhráva maratón na OH v Ríme v roku 1960. Okrem zlatej medaily vytvoril aj nový svetový rekord v čase 2:15:16,2.

Jackie Robinson, prvý hráč čiernej pleti vo veľkej Major League Baseball. Na jeho počesť a na znak rovnosti si raz ročne všetci hráči oblečú dres s číslom 42. Dres s týmto číslom je súčasne vyňatý vo všetkých tímoch.

Vasily Alexeyev, ruský vzpierač a držiteľ 80-tich svetových rekordov je považovaný za najlepšieho vzpierača histórie tohto športu.

Začiatok vysokoškolskej basketbalovej ligy roku 2011 sa odštartoval zápas medzi Severnou Karolínou a Michigan State na lietadlovej lodi USS Carl Vinson.

Zrodenie rekordu, ktorý odolával 23 rokov. Bob Beamon na Olympiáde v roku 1968 dosiahol vtedy nevídaných 8,9 metra.

Legendárny pálkar Joe DiMaggio, ktorý je považovaný za jedného z najlepších hráčov baseballu.

Fotka, ktorá obletela svet. Americkí šprintéri Tommie Smith a John Carlos zdvihli počas národnej hymny päste s čiernymi rukavicami na podporu rasovej rovnosti v USA. Za toto gesto boli obaja pretekári z OH v Mexico City v roku 1968 vylúčení.

OH v Londýne 2012. Strieborná Priscah Jeptoo "oddychuje" v cieli potom, ako dobehla druhá len o 5 sekúnd za víťazskou maratónu Tiki Gelana.

A opäť OH v Londýne 2012. Hrozivo vyzerajúci pád činky, ktorú nad hlavou neudržalobhajujúci olympijský šampión Matthias Steiner z Nemecka.

Legendárny Barry Bonds a jeho kariérny home run číslo 756 v roku 2007. Tento odpal zlomil rekord v počte home runov, ktorý po 33 rokov držal Henry Aaron.

23. marec 1994 a gól číslo 802 v kariére Wayna Gretzkeho. Týmto gólom prekonal rekord Gordieho Howa. Gretzkého maximum, ktoré je stále rekordom má hodnotu 894 gólov.

Jedna z posledných hráčsky fotiek Magic Johnsona v zápase proti Boston Celtics. Približne o dva týždne neskôr oznámil Johnoson svetu, že je HIV pozitívny a dres zavesil na klinec.

Kráľ svetového tenisu a mnohými uznávaný za najlepšieho hráča histórie tohto športu. Roger Federer dvíha nad hlavu trofej za víťazstvo na Wimbledone, ktoré bolo jeho rekordným sedemnástym víťazstvom na Grand Slamovom turnaji.

Arnold Schwarzenegger ako sedemnásobný Mr. Olympia pri preberaní ceny v roku 1980.

Neopísateľná radosť hráčov Manchesteru United, ktorý v roku 1999 otočili finálový zápas Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov v nadstavenom čase a zvíťazili 2:1.

 

Zdroj: Sports Illustrated