Tréningový plán #2 - druhý týždeň

Apr 6, 2014

Prvý týždeň bol začiatkom na ceste k cieľu. V tomto druhom týždni sa budeme snažiť pomaly obmedziť chôdzu na minimum a zvládnuť celý tréning v ľahkom behu.

Pamätajte, že ak naozaj nebudete vládať, je lepšie prejsť do kroku. Určite si nerobte hlavu z toho, že zo začiatku budete počas tréningov kráčať. Určite je to lepšie, ako keby ste sa na začiatku presili. Ak však máte pocit, že sa rýchlo zlepšujete a tréningy sú vám málo, môžete si trochu pridať. Robte tak však s mierou, aby ste predišli priskorému vyhoreniu síl.

K samotnému tréningu ešte zopár dobrých rád:

1. Plynule dýchajte nosom aj ústami

2. Poriadne dodržiavajte pred aj potréningový strečing

3. Pokiaľ možno, behajte po mäkkom povrchu

Tréningový plán - 2. týždeň
Pondelok Beh 20 minút
Začnite zľahka pomaly klusať v tempe, v ktorom budete vládať bezproblémov hovoriť. Zameriavajte sa hlavne na stabilné tempo. Snažte sa neprechádzať do kroku a pravidelne dýchajte.
Utorok Odpočinok
Tento deň slúži na relax a regeneráciu. 
Streda Beh 25 - 30 minút
Rovnako ako v pondelok, zameriavame sa hlavne na plynulosť behu. Volíme tempo, ktoré je nám príjemné a pri ktorom, ak bežíme s partnerom, sme schopní bez problémov rozprávať. Pracujeme na predlžovaní vzdialenosti, ktorú sme schopní odbehnúť.
Štvrtok Odpočinok
Tento deň slúži na relax a regeneráciu.
Piatok Odpočinok
Tento deň slúži na relax a regeneráciu. Možno ho podľa vôle doplniť prechádzkou alebo strečingom nech sú naše svaly v pohybe.
Sobota Pomalý beh 30 - 40 minút
Pracujeme v plynulom behu so zameraním na správne dýchanie. Naším cieľom je postupne predlžovať vzdialenosť a čas, počas ktorého sme schopní bežať. Zo začiatku odporúčam voliť radšej ľahšie tempo aby vám v závere nechýbali sily.
Nedeľa Odpočinok
Tento deň slúži na relax a regeneráciu. Možno ho podľa vôle doplniť prechádzkou alebo strečingom nech sú naše svaly v pohybe.

Tip na záver: Ak chcete naozaj pravidelne trénovať, aj keď len povedzme dvakrát týždenne, určite by ste nemali podceňovať regeneráciu. V tomto článku nájdete najčastejšie formy regenerácie pre športovcov. Stačí si vybrať tú vašu. :)