Kayla Montgomery - dievča, ktoré súťaží napriek roztrúsenej skleróze

Dec 10, 2014
Kayla Montgomery je jednou z najlepších diaľkových bežkýň v USA. Avšak, jej boj s roztrúsenou sklerózou (skleróza multiplex), jej neuveriteľne sťažuje každý pretek. Sledujte jej pozoruhodnú ukážku vytrvalosti, keď bojuje na trati, aby sa dostala až na vrchol, aj keď to znamená, pád do náručia jej trénera na cieľovej čiare. A to pri každom preteku.
 
 
Kaylino odhodlanie sa nedá nazvať inak než udivujúce. Podľa Národnej Spoločnosti Sklerózy Multiplex (NSSM), ide o nepredvídateľné, často brániace ochorenie centrálneho nervového systému, ktorý narúša tok informácií v mozgu a výmenu informácií medzi mozgom a telom. NSSM uvádza bežné príznaky tejto choroby, ako sú únava, ťažkosti s chôdzou, necitlivosť/ brnenie končatín a svalové kŕče
 
V súčasnosti neexistuje žiadny známy liek, ktorý kompletne lieči sklerózu multiplex. Pre tých, ktorí trpia touto chorobou ale existujú lieky a liečebné postupy, ktoré prispievajú k úprave príznakov a zlepšeniu kvality ich života. Vzhľadom k poškodeniu a znehodnoteniu, ktoré táto choroba spôsobuje svalom a telesnej koordinácii, sú Kayla a jej bežecké výkony skutočne zázračné. 
 
Ako preukázali aj mnohé vedecké výskumy, teplo a vyššia telesná teplota, ktorá sprevádza každý šport a fyzickú námahu, sú spúšťačom symptómov, ktoré túto chorobu sprevádzajú. Predstavte si, že bežíte a necítite si nohy, neviete ako rýchlo bežíte, alebo čo sa s vašimi nohami vôbec deje. To je cena, ktorú toto dievča platí za to, že môže pretekať.
 
Ona slúži ako inšpirácia pre všetkých, ktorí sa cítia byť obmedzený symptómami sklerózy multiplex, čo dokazuje, že sny sú stále dosiahnuteľné bez ohľadu na to, čo vám život nadelil. Ak neveríte, presvedče sa o tom v nasledujúcom videu.
 

Galéria