10 športovcov-nekulturistov s TOP formami

Feb 25, 2015

Niektorí boxeri, herci či dokonca futbalisti vytŕčajú z davu a pýšia sa kvalitnými formami. Tým viac znalým je jasné, že to nie sú formy vhodné na pódiá kulturistických súťaží, ale aj tak zaujmú objemami, vyrysovanosťou či celkovou vyváženosťou postavy.

Alistair Overeem - 34 ročný zápasník MMA. Alistair patrí medzi dvoch zápasníkov, ktorým sa podarilo získať svetový titul v MMA a zároveň aj v K-1 kickboxe.

Sonny Billy Williams - boxerista v ťažkej váhe, hráč rugby. Sonny niekedy vyhrával zápasy v boxe, ale neskôr sa rozhodol zavesiť box na klinec a venoval sa iba rugby. Teraz sa znova začínať boxu a fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Od roku 2009 do 2013 neprehral ani jeden zo šiestich zápasov.

Dan Green - silový trojbojár. Dan patrí medzi tých, ktorí vyzerajú ako kulturisti. Dana ale viac zaujímajú váhy, aké dvíha a nie to, ako vyzerá. Napriek tomu veľa kulturistov závidí Danovi jeho ramená.

Pablo Popovitch - podobný zápasník ako Alistair. Pablo sa venuje okrem MMA aj jiu-jitsu. 

Robert Förstemann - dráhový cyklista s najextrémnejšími nohami. Robert má poruchu hladiny myostatínu. Myostatín je hormón, ktorý brzdí rast svalovej hmoty. Robert sa vyjadril, že nedostatok myostatínu je daný geneticky a je v ich rodine bežný. Ak vás zaujímajú blokovače myostatínu, nájdete ich zopár v obchodoch s doplnkami výživy. V súčasnosti majú ale veľmi slabé alebo žiadne účinky.

Robertove nohy sú tie napravo. Naľavo je Andre Greipel.

Dwayne "The Rock" Johnson - Rocka pozná asi každý a netreba ho predstavovať. Odkedy Rock spolupracuje s trénerom PRO-kulturistov Georgeom Farahom, jeho forma sa rapídne zlepšuje.

Mariusz Pudzianowski - jeden z najznámejších strongmanov. Pudzian, ako ho fanúšikovia prezývajú, vyhral 5x súťaž World's Strongest Man.

LaRon Landry - americký futbalista.

George Elokobi - väčšina ľudí si pri slove "futbalista" predstaví chudého muža. George sa od väčšiny futbalistov líši väčším množstvom svalovej hmoty.

 

Konstantīns Konstantinovs - kráľ mŕtveho ťahu. Bez opasku zdvihol až 426 kíl!