FIT CHICK #4 Yanita Yancheva - bulharská fitnesska a priateľka Lazara Angelova

Jul 6, 2015

Pamätáš si ešte na Lazara a jeho tréning s jeho priateľkou Yanitou? Väčšina ľudí pozná Lazara Angelova, ale Yanitu nie. Lazar je človek, ktorý patrí top osobnostiam fitness priemyslu. Človek s týmto postavením a životným štýlom musí mať partnerku, ktorá s ním zdieľa tento každodenný kolobeh tréning-jedlo-regenerácia. Yanita má skoro 170cm a len 51 kíl a rovnako ako Lazar, aj ona pochádza z Bulharska, konkrétne z mesta Sofia.

 

Ako sa dostala k fitness a celkovo k zdravému životnému štýlu? 

Od detstva patrila medzi tie typy detí, ktoré sa radšej hrali vonku ako by mali tráviť čas pri počítači. Záľubu k športu teda mala v sebe od mala, ale naplno ju ukázala až pred štyrmi rokmi, kedy v bulharskej TV show Survivor zhodila za dva mesiace 8 kíl. Vtedy sa rozhodla, že posilňovňa je pre ňu tá najlepšia možnosť, ako si vyformovať postavu podľa svojich predstáv. Postupne si zvykla na tréningy a stravu a tieto veci sa stali neoddeliteľnou súčasťou jej života. 

TOP 3 cviky, bez ktorých si nevie predstaviť tréningy sú zhyby, mŕtve ťahy a výpady. Yanita považuje tréning so svojou vlastnou váhou za najefektívnejší a práve preto začína tréningy chrbtu zhybmi.

 

Aká by bola Yanitina rada pre všetkých ľudí, ktorí sa snažia začať?

"Každý má iné ciele a začiatočné podmienky. Neporovnávajte sa s ostatnými, každý človek je iný. To, že hľadíte motiváciu u iných je super, ale snažte sa byť motiváciou sami sebe. Snažte sa nájsť vyváženosť v tomto životnom štýle a postupne sa zlepšujte. Obklopte sa ľuďmi, ktorým veríte a počúvajte svoje telo a prispôsobte tréning a jedálniček priamo na vaše telo. Dni bez tréningu sú rovnako dôležité ako tie tréningové. Telo si musí oddýchnuť Počas dní bez tréningov sa snažím vždy čo najlepšie zrelaxovať a dávam si pozor na stravu, aby som telu dala presne to, čo potrebuje."

 

Jedálniček - ako na to?

Yanita mení jedálniček každých päť týždňov. Zmeny robí vždy podľa toho, aké výsledky dosiahla pri aktuálnej strave a podľa toho, či dosiahla čo chcela buď zmení alebo nezmení typ jedál a veľkosť porcií. Na každý deň má pripravených šesť jedál v rozstupe 2,5 - 3 hodín. Na raňajky si spraví každý deň ovsenú kašu a počas dňa sa zameriava na jedlá s vysokým obsahom bielkovín - hlavne mäso, ryby a k tomu zelenú zeleninu (brokolica, hrášok, struky).

 

Najlepšia rada ako zlepšiť zadok?

CVIČ DREPY! Je veľmi dôležité naučiť sa pri drepoch a mŕtvych ťahoch izolovať svaly zadku, ale keď sa to naučíš, zmeny budú rýchle a ihneď viditeľné.

 

3 TOP rady pre čitateľov?

1. Sprav si plán a dôsledne ho dodržiavaj.

2. Jedz zdravo.

3. Trénuj tak tvrdo, ako to len ide.