Interview so street-workouterom Šimonom Mišákom

Oct 22, 2014

Ahoj Šimon, skús nám niečo o sebe povedať - kto si, výška, váha, odkiaľ pochádzaš a ako a kedy si sa dostal k street workout-u?

Ahoj, volám sa Šimon Mišák, mám 22 rokov, 180cm, 73kg a bývam v Bratislave (Vajnory). K streetworkout-u, alebo kalistenike, cvičením s vlastnou váhou som sa dostal približne pred tromi rokmi, keď som uvidel na YouTube video od HannibalFor King. Povedal som si , že to je neskutočné, tak s kamarátom sme začali chodiť na “preliezky“ a cvičiť. Doteraz si pamätám môj prvý muscle-up heh. Ale najväčšiu motiváciu mi dal kamarát, s ktorým som sa zoznámil na prijímačkách na FTVŠ a tam som to videl na živo. A vtedy to začalo :).

Čo ťa na street workout-e baví najviac?

Najviac ma baví cvičenie na bradlách hlavne stojky, kľuky v nich a planche.

Je niečo, čo na street-workoute nemáš rád?

Cvičenie brucha, aj keď to tak nevyzerá :D.

Robil si nejaký šport pred tým, ako si začal so street-workoutom?

Venujem sa veľa športom, jasné, najprv som chodil do posilky asi 2 roky, neskôr som to začal kombinovať a dnes prevláda SW. Ďalej je to skateboarding, bike, florball a v zime snowboard.

Čo by si odporučil ľudom, ktorí chcú so street workout-om začať?

Nech to nikdy nevzdávajú a idú si za svojim, výsledky sa raz ukážu a tie vás budú motivovať, aby ste pokračovali, všetko je len v hlave. Podla mňa je dobré najskôr začať v posilňovni s činkami, kde získate silu a objem.

Aké sú tvoje street workout-ové úspechy? Niečo s čím by si sa rád pochválil.

2. miesto v kategórii freestyledo 75kg na StreetWorkoutChallange v BA 2013

2. miesto freestyle na WakelakeStreetWorkoutBattle 2014

3. miesto freestyle na súťaži od No Will No Skill 2014

Bol som v top 15 vo freestyle na Slovak National Cup-e 2014 v Nitre a 2. vo weighted (dipy na bradlách +48kg a zhyby na hrazde +35kg) môj osobný rekord je +48 kilo a 11 opakovaní na bradlách.

Máš nejaké vzory?

Moje vzory sú napríklad Vladimír Sadkov, N1k, Anton Abasov, Andrey Kobelev, Denis Minin, DejanStipic, Simonster, ZefZakaveli, AdawRaw...

Máš aj nejaké iné koníčky okrem street workoutu?

Hrám v hardcore kapele ENOUGH na gitare, chodím na ryby, kamaráti. Ale všeobecne šport, hudba a príroda :).

Otázka ku tréningu - ako často a kde trénuješ?

Trénujem približne každý druhý deň, nerobím si plány, niekedy cvičím aj tri dni po sebe. Najčastejšie vo Vajnoroch, občas idem do Petržalky na Draždiak alebo na Kuchajdu, či najnovšie do Rače na novo otvorené workout-ové ihrisko.

Cvičíš aj nohy?

Nohy sú základ, tie chodím cvičiť hlavne do posilky kde si môžem naložiť na drepy väčšie váhy. Najviac som skúšal drepy so 130 kg, ale bežne tak 110-120. Alebo drepy na jednej nohe. A aj tak ich mám stále chudé :D.

Ako vyzerá strava street-workoutistu? Máš prísny jedálniček, alebo ho vôbec neriešiš?

Stravu som nikdy nedodržiaval, rad si doprajem hocičo a hocikedy. Len treba makať. V poslednej dobe jem zdravšie - menej sladkostí, bieleho pečiva a uprednostňujem mäso, mlieko a vajcia - nie zo supermarketu ale od domácich chovateľov. Snažím sa jest veľa zeleniny a ovocia.

Doplnky výživy - používaš ich, či nie? Ak áno, aké?

Mám proteíny a BCAA, tie si dám iba po tréningu a pred tréningom. Na energiu si dám kávu alebo občas predtréningovku.

Máš aj niečo ako objemovku, alebo si celý rok udržiavaš nízke percento tuku?

Snažím sa striedať cvičenie s vlastnou váhou a s pridaným závažím na opasku. Cvičím častokrát len preto, aby som dokázal nejaký konkrétny prvok-cvik. Len to skúšam a robím cviky na to , aby som to dokázal. V zime som častejšie v posilke, takže objemovo idem vtedy hore.

Aká hudba ta dokáže najviac motivovať pri cvičení?

Nič ma nedokáže lepšie nakopnúť ako metal.

Všimol som si, že máš kerky - aké máš, kde máš a aké príbehy sa k tomu spájajú?

Na lýtku mám hviezdu zo zlomených zbraní, bolo to logo jednej kapely ktorú mám rád a symbolizuje to moju povahu, že som flegmatik a nekonkfliktný človek. A druhú mám na stehne, ale to si nechám pre seba :P. V blízkej dobe ich pribudne viac.

Aké je tvoje obľúbené jedlo a čo naopak nemáš rád?

Ťažko povedať je toho veľa. Pizza, ryby, vyprážaný syr, cestoviny so syrom, kečupom a tuniakom, všetko kuracie, hovädzie ale aj bravčové s ryžou alebo zemiakmi. Nemám rád kyslú kapustu, tresku a zemiakový šalát :D.

Aké máš plány do budúcna, čo sa týka street-workoutu? Kam to chces dotiahnuť?

Vyhrávať súťaže by bolo super, ale hlavne by som chcel vedieť náročnejšie cviky ako zhyby na jednej ruke, stojku na jednej ruke, dlho udržať front lever a kliky v ňom, kliky vo full planche-i a podobne.

Chcem stále napredovať, je ešte veľa roboty predo mnou. Be better than yesterday. Nikdy nemôžete byť so sebou spokojní. Zatiaľ si cvičím len pre seba, lebo ma to baví. Časom by som chcel robiť osobného trénera.

Kde ta môžu ľudia sledovať?

Mám fanpage na facebooku, pripravujem akurát nové video, je sa na čo tešit :).

Galéria