Jake schudol 45 kíl kvôli svojej prvej láske

Oct 31, 2014

Počuli ste už o Jakeovi Goldingovi, ktorý schudol 45 kíl?

Samotná informácia o tom, že schudol 45 kíl je zaujímavá, ale takých príbehov nájdete stovky. V Jakovom prípade je ale zaujímavý príbeh a dôvod, prečo sa rozhodol, že schudne.

Jake sa na online zoznamke zoznámil s Carlise. Veľa času trávili na videochate, ale Jake nikdy neukázal svoje telo. Povedal jej, že je veľký, ale hanbil sa ukázať, ako veľmi. Od malička mal problémy s nadváhou.

Nakoľko Jake a Carlise žijú od seba niekoľko tisíc kilometrov, nestretli sa hneď. Dohodli sa, že Carlise príde študovať na päť mesiacov za Jakom do Veľkej Británie. Vtedy sa Jake rozhodol, že nechce, aby ho Carlise takto videla. Vydal sa na dlhú cestu chudnutia a postupne išla ručička váhy nižšie a nižšie.

Ako sám Jake povedal, vždy mal nadváhu a nikdy sa aktívne nehýbal. Jeho sebavedomie bolo tak nízke, že sa na hodinách telesnej hanbil behať. Jeho spolužiaci chodili von, mali priateľky a užívali si voľné chvíle. Jake s nimi nechodil a ani sa nesnažil si nájsť priateľku. Bál sa odmietnutia. Namiesto toho sedel doma a napchával sa čipsami a čokoládou. Keď mal 16 rokov vážil skoro 130 kíl!

"Sme veľká rodina a jedla bolo vždy naokolo dosť . Bál som sa mať priateľku a bál som sa toho, že by ma niektorá odmietla. Práve dievčatá mali na moju adresu vždy najviac výsmeškov a preto som sa radšej venoval škole a práci."

"Keď sme sa s Carlise prvýkrát stretli, bolo to úžasné. Pre oboch to bol náš prvý vzťah a obaja sme až teraz malý prvý bozk v živote."

Ako Jake hovorí - Carlise povedala, že by so mnou bola, či mám 50 alebo 300 kíl. Ale ja som chcel byť pre ňu čo najlepší, lebo si to zaslúži. Carlise mi zmenila život a viem, že si ju raz zoberiem.

Ako sa Jake dopracoval k tejto zmene postavy? V posilňovni trénoval 5x týždenne jednu až dve hodiny. S pomocou brata, priateľov a článkom na internete sa mu podarilo nájsť tú správnu diétu. Veľa bielkovín a málo sacharidov. Schudol 45 kíl a teraz vďaka strave nabral 10 kíl nových svalov.

Predtým, ako sa pustil do tohto režimu, jedol na raňajky veľké dávky nezdravého jedla - 4 burgre, klobásky, fazuľu a toasty. A čo raňajkuje teraz? Asi to poznáte - ovsenú kašu.

Po diéte mu ale ostali na tele kilá prebytočnej kože, ktorej sa už telo prirodzene nezbaví. Jake nemá taký príjem, aby si mohol dovoliť operáciu za niekoľko tisíc libier. Na tento účel sa aj spravila zbierka, ale či sa vyzbieralo dosť peňazí nevieme. Dôležité ale je, aby si každý vedel dať cieľ a nájsť motiváciu, aby sme tento sen mohli uskutočniť.