Kulbila z Ghany a jeho tréning v domácich podmienkach #2

May 6, 2015

Pamätáš si ešte na Kulbilu? Ak nie, pozrite si prvý článok, v ktorom sa dozviete o tomto mladom talente z Afriky viac. Od prvého článku ubehol skoro rok. Čo sa zmenilo?

Podmienky sa zmenili minimálne. Kulbila stále cvičí v provizórnom outdoor "fitku" vyrobenom z odpadu a materiálu, z ktorého si spravil bradlá či stojany. To ho ale nebrzdí v rozvoji. Za ten rok nabral veľa kvalitnej svalovej hmoty. Určite má na tom zásluhu aj zlepšený jedálniček a hlavne výborná genetika. Stačí sa pozrieť na tvary jeho svalstva, ktoré by mu mohli závidieť aj viacerí profi kulturisti. Veď sa pozrite sami.

 

Tento africký talent pomaly ale isto naberá kvalitnú hmotu s minimom tuku. Určite je za tým aj zlepšená strava. V Afrike nemá podmienky ako máme my a veľa jedál je pre nás neznámych, ako napríklad aj toto exotické ovocie nazývané Jabuticaba.

Okrem toho má aj kvalitné zdroje bielkovín sacharidov a zdravých tukov. A všetko má v BIO kvalite - priamo z prírody. Ako vyzerá jeho jedálniček? Tu je niekoľko príkladov:

 

Yam - čínsky zemiak, podusené hľuzy cocoyam-u, vajcia a avokáda

Varený banán (zelený banán, nie ako ten, ktorý poznáme my - v Afrike ho bežne varia), 3 celé vajcia, dusená fazuľka, ryža a paradajková omáčka

Vajcia, údená ryba a ghanská "palmová" polievka

A nezabúdajme na banány, ktorých majú v okolí dostatok počas celého roka.

Určite budeme Kulbilu aj ďalej sledovať a môžete očakávať o rok novinky o tom, ako sa mu darí. Nezabúdajte na to, že aj keď má Kulbila veľmi dobrú genetiku, nemá podmienky ako my. Nemá ani poriadne fitko, ani také doplnky či stravu ako my. Ak môže mať výsledky ON, môžeš mať aj TY. Ako sám Kulbila hovorí: "It's all about MOTIVATION, PASSION and LOVE."