FIT CHICK #6 Nikki Blackketter - mladá hviezda fitness modelingu

Dec 1, 2015

Mladučká Nikki sa napriek svojmu veku - 25 rokov stáva postupne jednou z najžiadanejších fitness modeliek na svete. Ako sa k tomuto "remeslu" dostala a ako vyzerá jej tréningový program či diéta?

 

Ako sama tvrdí, keď mala 18, bola skutočnou party girl. Postupne jej ale začalo vadiť, ako jej telo vyzerá a ako sa v ňom sama cíti. Podľa seba samej navyše necítila, že by sa uberala vo svojom živote nejakým smerom a chýbal jej vzor, ktorý by ju viedol. Čo sa cvičenia týka, vždy si myslela, že kvôli nemu bude veľká a svalnatá. Neskôr však jej pozornosť upútala Jamie Eason, ďalšia populárna fitness modelka. Odvtedy sa Nikki do cvičenia zamilovala a už nikdy by vraj toto rozhodnutie nezmenila. To, či urobila dobre posúďte sami.

 

Vypracovať si takéto telo nie je žiadna sranda ani pre takto geneticky obdarenú slečnu. Motiváciu čerpá hlavne z vonkajšieho prostredia. Od prvých dní kedy začala zaznamenáva svoj progres na sociálnych sieťach a snaží sa byť v oblasti tréningu a životosprávy vzorom pre všetky mladé dievčatá. Ako sama tvrdí, chce všetkým ukázať, že je možné žiť plnohodnotný život plný zábavy, dobrodružstva a dobrého jedla a pritom byť v skvelej forme.

A ako vyzerá jej tréningový plán? Ten je špecifický podľa jej povolania. Tréningu nôh a zadku venuje osobitnú pozornosť.

Pondelok - sedacie svaly

Utorok - hamstringy

Streda - vrchná časť tela

Štvrtok - kvadricepsy

Piatok - tréning celého tela (najmä cviky s vlastnou váhou)

Sobota - oddych

Nedeľa - oddych

Medzi jej najobľúbenejšie cviky patria drepy, výpady a výstupy práve preto, lebo perfektne vytvarujú jej najobľúbenejšiu časť tela - nohy a zadok.

Obľúbený citát: "Môžeš byť tou najkrajšou a najšťavnatejšou broskyňou na svete, no aj tak sa nájde niekto, kto broskyne neznáša."

 

Čo sa jej jedálníčka týka, tak ten denne pozostáva z piatich jedál. Základom je kuracie mäso, vajíčka, zo zeleniny hlavne špenát, mrkva a špargľa. Z ovocia obľubuje hlavne jahody, no nezabudne si dokonca dopriať ani slaninu.

Z výživových doplnkov pravidelne užíva len aminokyseliny, no niekedy pred tréningom užíva aj predtréningové stimulanty obsahujúce kofeín.