Najbláznivejšie behy sveta

Jul 22, 2014

Pre niektorých ľudí je už aj samotný beh dostatočne šialená vec, no niektorí si ho zase potrebujú okoreniť. Nedávno sme sa venovali najťažším behom, no v tomto článku vám predstavíme behy z kategórie tých najbláznivejších.

UNDIE RUN

Nie, nie je to len nejaká párty, ktorá sa tvári ako bežecké podujatie. UNDIE RUN alebo beh v spodnom prádle je vlastne celosvetovo veľmi populárne podujatie s často charitatívnou povahou, na ktorom bežci, ako z názvu vyplýva, bežia len v spodnom prádle. V priestore štartu sa bežci vždy vyzlečú z oblečenia, v ktorom dorazili a zabalia ho do veľkých igelitových vriec. Oblečenie následne organizátori venujú ľuďom, ktorí ho potrebujú najviac a charite.

 

INDOOR MARATÓN

Každému je jasné o čo ide. Maratón v hale na okruhu. Ak si myslíte, že takýto maratón nie je ničím výnimočným, mali by ste si to vyskúšať. Takýto maratón testuje bežcov najmä po psychickej stránke, keďže sú neustále v rovnakom prostredí a len sa točia na ovále. Na druhej strane, len na takomto maratóne dostane väčšina aj dobrých bežcov možnosť bežať bok po boku s tými najlepšími.

 

ZOMBIE RUN

Chcete utekať pred zombíkmi so strachom o holý život? Tak toto je potom podujatie pre vás. Zombie run, alebo beh pred zombíkmi predstavuje prekážkový pretek, na ktorom má každý súťažiaci za pásom tri stužky - životy, ktoré si musí chrániť na ceste do cieľa. Túto cestu mu však znepríjemňujú okrem prekážok "zombíci", teda ľudia, ktorí sa mu snažia stužky cestou do cieľa ukradnúť. Pre zvedavých pripájame aj video.

 

MARATÓN NA BEŽIACOM PÁSE

Ďalší z bláznivých maratónov, ktoré dajú zabrať vašej mysli viac než bežný maratón. Maratóny na bežiacich pásoch si však postupne získavajú veľkú popularitu a to najmä vďaka tomu, že organizátori bežcom zabezpečujú vždy perfektnú atmosféru napríklad tým, že sa beží v nákupnom centre alebo námestí.

 

MARATÓN Človek vs. Kôň

Ako sa hovorí, najelpšie nápady vznikajú pri pive. A rovnako vznikol aj nápad na tento pretek, ktorý sa koná od roku 1980 vo Walese. Podstatou tohto preteku je porovnanie bežeckých schopností ľudí a koňa. V doterajšej histórii tohto preteku sa zatiaľ podarilo človeku vyhrať v tomto maratóne len dvakrát.

 

LA CHAMPENOISE - Šampaňský maratón

Maratón, ktorý asi nebude úplne len o behu. Bežci si na tomto maratóne môžu okrem nádhery francúzskej oblasti Champagne vychutnávať aj chuť pravého šampanského, ktorým sa občerstvujú na jednotlivých staniciach.