Nezastavila ich choroba či obezita. Napriek nepriaznivému osudu športujú.

Oct 12, 2015
Zaujímavý príbeh muža, pre ktorého sa preteky stali vášňou i s 280 kilogramami a ktorému sa vďaka nim darí chudnúť či príbeh chlapca s mozgovou obrnou, ktorý napriek tomu zvládol triatlon. Ďalšie z dôkazov toho, že tam, kde je vôľa, je aj cesta.
 
 
Vďaka bežeckým pretekom schudol už 45 kíl
 
Začiatkom tohto roka si Derek Mitchell povedal, že je na čase niečo robiť so svojou nadváhou. Tá sa v tom čase pohybovala okolo ohromných a zdravie ohrozujúcich 280 kilogramov. Pustil sa do chudnutia, začal sa hýbať, chodiť. Pre väčšiu motiváciu si stanovil cieľ, každý mesiac až do konca roka absolvuje aspoň jeden päťkilometrový pretek.
 
 
Tri mesiace pred koncom roka ide všetko podľa plánu. Absolvoval dokonca už 15 pätikilometrových, dva desaťkilometrové preteky a jeden na 10 míľ. Zatiaľ sa mu podarilo schudnúť 45 kilogramov.
 
Tridsaťpäťročný Derek má na pretekoch jasnú stratégiu, beží len krátko po štarte a potom na cieľovej rovinke. Celú trať medzi tým chodí. Až schudne aspoň na 180 kíl, začne behať dlhšie úseky. Uvedomuje si, ako je beh s takto vysokou hmotnosťou nebezpečný a nechce nič uponáhľať. Pri tréningu sa sústredí na to, aby nachodil čo najviac kilometrov, v žiadnom prípade nerieši rýchlosť, ktorá by ho vystavovala riziku zranenia.
 
Spočiatku mal obavy, ako sa na neho budú ľudia pozerať. V momente, kedy absolvoval svoj prvý závod z neho však všetky obavy spadli. Okamžite si získal veľa priateľov a fanúšikov, ktorí ho podporujú. "Bežecká komunita ponúka tú najlepšiu podporu zo všetkých. Počas posledných mesiacov som si našiel viac priateľov ako za celý svoj život predtým," vyhlásil v rozhovore po poslednom preteku. "Ľudia by sa nemali báť chodiť na bežecké preteky, bežecká komunita na nich nerieši, ako vyzerá vaša postava," dodal.
 

Osemročný Bailey dokončil triatlon napriek mozgovej obrne

Bailey Matthews mal rok a pol, keď mu lekári diagnostikovali mozgovú obrnu. Keď trochu vyrástol, začal sa učiť chodiť. Najprv s otcovou pomocou a neskôr s pomocou špeciálne upraveného "chodítka". Jedného dňa svojmu otcovi povedal, že by chcel dokončiť triatlon a pustil sa do tréningu. Začal trénovať jazdu na bicykli pomocou špeciálnych stabilizátorov a plávanie v miestnom jazere. 

Teraz má Bailey osem rokov a svoj cieľ si splnil. Posledný júlový víkend v tomto roku sa postavil na štart Castle Howard triatlonu v North Yorkshire, kde ho čakalo 100 metrov plávania4 kilometre na bicykli a 1,3 kilometra behu. V cieli nakoniec za obrovskej podpory divákov opustil pomocný vozík a cieľovú pásku pretrhol bez akejkoľvek pomoci. 

Aj keď v tomto prípade nejde o žiadny rekord, tento chlapec je dokonalým prípadom toho, že ak niečo veľmi chceš, s množstvom tvrdej práce sa to dá dosiahnuť.