FIT GUY #3 Simeon Panda - definícia vyváženej postavy?

Mar 16, 2015

Určite poznáš Simeona z internetu, fitness časopisov či plagátov. Mnohí ho už veľakrát videli, ale nepamätajú si jeho meno. Simeon je 26 ročný pro kulturista z Londýna. S výškou 185 cm, váhou 105 kíl a dokonalou genetickou výbavou mu mnohí môžeme závidieť. Genetika ale nie je všetko a ani jeho svaly nenarástli z večera do rána..

Simeon začal cvičiť už v 16tich rokoch. Len jeden jediný krát sa v živote pýtal niekoho, ako vybudovať poriadne svaly. Bolo to na úplnom začiatku, keď dostal jednoduchú radu - "zožeň si činky a cvič doma". Hneď v ten deň si kúpil činky a začal cvičiť. Nemal plán, ani nikoho, kto by mu poradil, ako cvičiť. S činkami teda cvičil to isté každý deň a niekedy aj niekoľko hodín bez prestávky.

Keď išiel za kamošmi hrať hry, činky bral so sebou a cvičil aj tam. Stále, bez prestávky. Raz, keď cvičil doma v obývačke prišiel kamarát jeho brata, ktorý ho dlho nevidel a ostal ohromený tým, ako sa zväčšil. To ho motivovalo ešte viac. Dokúpil si väčšie závažia a drel ešte viac. Vďaka pochopeniu techniky a zamerania cvikov sa mu podarilo vybudovať perfektne vyváženú a symetrickú postavu

Vzhľadom na to, že celoročne fotí pre časopisy si nemôže dovoliť nabrať tuk naviac. Udržiava si formu celý rok hlavne tým, že sa vyhýba junk foodu a snaží sa mať clean jedálniček. "Som vo forme celý rok. Celý rok som zdravý, tvrdo trénujem a žijem týmto životným štýlom."

Ako vyzerá jeho jedálniček? Základom je plánovanie. Plánuje si jedlá už v obchode, keď nakupuje. Rieši to za pochodu, nemá pevné plány. Počúva svoje telo a dáva mu presne to, čo potrebuje. Rovnako rieši aj tréning. Cestou do posilky si vždy vyberie cviky, ktoré bude robiť. Základom je, aby precvičil partie z každého uhla a dokonale ich zaťažil.

 

3 najdôležitejšie cviky podľa Simeona:

 

"Ak nevieš vydržať makať, tak to asi nechceš na 100%. Len ty máš kontrolu nad svojou budúcnosťou, nad schopnosťou sa zlepšovať a dôslednosť je jediná možnosť, ako to dosiahnuť. Progres dosiahneš len vtedy, keď budeš dôsledný a vytrvalý v tom čo robíš".

 

"To, či niekto dá alebo nedá posledné opakovanie je rozdiel medzi smrteľníkmi a tými, ktorí sa snažia dosiahnuť vyšší level. Som pripravený na to, že bude bolieť a nebude ľahké. Ale chcem, aby bolo čo najťažšie a najneznesiteľnejšie ako to je len možné aby som si bol istý, že iba zopár ľudí ho dokáže prekonať."

 

3 najdôležitejšie rady:

zdroj: cutandjacked, simplyshredded