Todd Love - vojnový veterán, ktorý zvládne viac, ako obyčajný človek

Mar 2, 2015

Celý od blata, necelých päť hodín po štarte prichádza do cieľa jedného z najťažších prekážkových pretekov Spratan race Beast desiatnik Todd Love, ktorý prišiel v Afganistane o obe nohy a ľavú ruku, keď pod ním vybuchla mína

Tento muž zvládol viac, než 20 kilometrov a 25 prekážok v blate, špine, vode a zime len s malou pomocou svojich tímových kolegov. A ešte aby sme nezabudli, na tvári mal masku, ktorá mu umožňovala vdychovať len 30% bežného objemu vzduchu.

Vo svojich 24 rokoch je Todd členom tímu Team X-T.R.E.M.E., ktorého cieľom je podporovať ranených bývalých vojakov a pripomínať verejnosti obetu, ktorú títo ľudia svojej vlasti priniesli. Bez ohľadu na to, aký ma kto názor na vojnu a službu vlasti, Todd Love sa svojim odhodlaním stal symbolom a inšpiráciou pre mnohých zranených či hendikepovaných ľudí po celom svete, ktorým dokazuje, že život sa dá žiť naplno aj s jednou rukou.

 

Todd love je vyznávačom extrémnych športov, čo dokazuje aj po nehode, ktorá výrazne zmenila jeho život. On sám ale tvrdí, že z jeho hľadiska o nič v živote neprišiel a chce žiť život ďalej tak, ako sa len dá, čo dokazuje tým, že pravidelne surfuje, skáče z lietadla, snowboarduje a venuje sa prekážkovým pretekom. 

 

A ak by sa to niekomu stále zdalo málo, Todd sa na Floride venuje aj ďalšej svojej záľube - zápaseniu s krokodílmi.

 

Čo dodať na záver? Asi len to, že všetci sa od Todda máme čo učiť. Jednak pokiaľ ide o prekonávanie životných prekážok a súčasne prekonávanie seba samého.