Výzva - powerlifter vs. strongman - kto vyhrá tentokrát?

Sep 8, 2015

Porovnávačky medzi podobnými, ale predsa len odlišnými športovcami sú u nás obľúbené. Porovnávali sme medzi sebou silu na drepe medzi trojbojárom, vzpieračom, kulturistom a strongmanom a tiež street-workoutera so silovým trojbojárom. Čo tak porovnať silu strongmana a trojbojára (powerliftera)?

Strongmana Patrika si možno pamätáš ešte z prvého porovnávania. Veľký, viac ako 120 kilový silák, ktorý vyzerá ako Wolverine - kto by si ho nepamätal? Od poslednej porovnávačky Patrik ešte trocha nabral a ručička váhy sa blíži až k číslu 130. Zaujímavosťou je to, že Patrik je vegán. Určite by bolo v tomto prípade zaujímavé vidieť tie kvantá jedla, ktoré musí za deň zjesť.

Oproti Patrikovi sa postavil mladý český talent Jiří Tkadlčík. Ten má síce o 25 kíl menej, ale nerobí mu problém ťahať 250 kíl na mŕtvy ťah na série.

Súťaž pozostávala z troch disciplín - 10 opakovaní mŕtveho ťahu s 250 kilovou činkou, tlačenie 180kg prowlera po 50 metrovej dráhe a zdvíhanie 80 kilového sudu. A ako čerešnička na záver, znova 50 metrov tlačenia prowlera.

Na koho by si si tipol v tejto súťaži? Vyhrá mladší a ľahší Jiří, alebo tank Patrik?