Prečo začať s bojovými športami

Apr 18, 2014
Dôvodov môže byť niekoľko naraz samozrejme. Niekto začne len tak, lebo sa nudí, niekto lebo sa mu daný šport páči, niekto to chce robiť súťažne, niekto len tak dostal vonku po papuli a chce oplácať. Každý dôvod je dobrý :). Naozaj. Bojové športy nie sú výstrelkom módy ako je mnoho iných športov, boli tu vždy a aj tu vždy budú

Čo sa ale deje s telom a s hlavou, to sa pokúsim zhrnúť na pár riadkov. Nechcem opovrhnúť inými bojovými športami, ale môžem písať len o tých, ktorými som si sám prešiel. Preto budem písať len o boxe, muay thai a BJJ(Brazilian jiu-jitsu). Nech je tvoja voľba akákoľvek, ver tomu, že ťa čakajú ťažké chvíle. Ak si predtým nezažil tréning jedného z menovaných športov, tak sa priprav na peklo. Fakt a doslova. Ale stojí to zato a po pár tréningoch to bude tvoja droga.
 
Takže čo sa deje s telom? Telo prejde veľkou zmenou, hlavne pri boxe a muay thai. Behom niekoľkých dní až týždňov môžeš na sebe vidieť zmeny – miznúci tuk/pupok, nárast svalovej hmoty atď. Po pár mesiacoch aktívnych tréningov budeš ako vytesaný z kameňa. Tvoje telo bude obratnejšie, hlava čistejšia. Ak si mal predtým strach z bitky, tak teraz ho budeš mať možno ešte väčší. Dôvod? Jednoducho, predtým si sa bál, že dostaneš po papuli, teraz sa budeš báť, že niekomu môžeš fakt ublížiť. Ak si predtým nezvládal stres, teraz to nebudeš ani vnímať. 

Jedna rada na záver: Ak si fakt začiatočník, neskúšaj trénovať doma. Nebúchaj do steny, do stromov, ani neskúšaj kopy o stromy ani o nohy z postele:)