FIT CHICK #12 - Alice Matos: brazílska modelka stúpajúca nahor vo svete fitness

Jun 12, 2016

Táto brazílska krásavica začala s bodybuildingom približne pred štyroma rokmi, no predtým sa venovala napríklad volejbalu, futbalu alebo basketbalu. Bodybuildingu sa rozhodla venovať po letnej silovej príprave, ktorá jej ukázala, že má v tejto oblasti potenciál a potrebné predpoklady. Prvú súťaž absolvovala už po prvom roku tréningu.

Zatiaľ vyskúšala súťaže v Rio de Janeiro, Madride a Ohio-u. Jej cieľom je naďalej prekonávať limity vlastného tela a posúvať sa vo svete fitness vyššie.

 

Takto vyzerá jej týždenný tréningový program:

Pondelok - nohy

Utorok - chrbát, ramená a triceps

Streda - nohy

Štvrtok - hrudník a biceps

Piatok - lýtka

Sobota - odpočinok

Nedeľa - odpočinok

Dôležitou súčasťou jej tréningu je aj kardio, ktoré zaraďuje 5-krát týždenne. Jej najobľúbenejšími cvikmi sú drepy s veľkou činkou, bench press a veslovanie. Preferuje ich najmä preto, lebo ide o základné cviky, ktoré precvičujú viac než len svaly jednej svalovej skupiny.

 

Čo sa stravy týka, tak Alice-in denný jedálníček vyzerá približne takto:

Jedlo 1: 6 vaječných bielkov, 40 g ovsených otrúb

Jedlo 2: 150g kuracie prsia, 100 g hnedej ryža / celozrnné cestoviny a šalát

Jedlo 3: 30 g srvátkových bielkovín
 
Jedlo 4: 150g lososa alebo hovädzieho mäsa a zelenina
 
Jedlo 5: 6 vaječných bielkov
 
Jedlo 6: 30g kazeínu
 
Svoju stravu dopĺňa samozrejme aj doplnkami výživy a to hlavne glutamínom (4x5g denne), BCAA (10g počas tréningu a pred kardiom), L karnitín (pred kardiom) a vitamíny na podporu imunity.
 
Jej motiváciou je snaha byť stále lepšia a lepšia. Okrem toho sa riadi heslom, že len tí ľudia, ktorí majú ciele, môžu skutočne dosiahnuť nejaký úspech.