FIT CHICK #9 Tamra Dae - hráčka futbalu, ktorá si podmaňuje fitness svet

Feb 14, 2016

Začala ako hráčka futbalu, dnes je z nej jedna najžiadanejších fitness modeliek s pripravovanou vlastnou značkou. Tamra Dae má oboch rodičov bývalých bodybuilderov. Preto, keď skončila s futbalom a dala si od športu pauzu, začal s fitness. Ako sama tvrdí, na prípravu na svoju prvú "show" mala 5 týždňov.

 

Keď si uvedomila, že má na fitness talent a genetiku, rozhodla sa zamerať na vyššie ciele v tejto oblasti. Okrem modelingu sa ale venuje aj tvorbe vlastnej módnej značky. Späť ale k tréningu. čo sa je tréningového plánu týka, tak Tamra najradšej kombinuje svoje vedomosti z futbalového obdobia so silovým tréningom dopĺňaným kruhovými intervalovými tréningmi.

Takto vyzerá jej týždenný tréningový program:

Pondelok - hamstringy a zadok

Utorok - ramená a triceps

Streda - chrbát a brucho

Štvrtok - odpočinok

Piatok - nohy

Sobota - odpočinok

Nedeľa - odpočinok

 

Medzi jej naobľúbenejšie cviky patria bulharské drepy a zakopávania s kladkami pretože podľa jej skúsenosti jej skvele pomáhajú tvarovať svalstvo nôh. Okrem iného obľubuje ešte klasické kliky. Prečo? Pretože ich vraj netreba robiť veľa aby bolo efektívne. Podľa fotiek je jasné, že nohy patria k jej skutočne silným stránkam. Sama to pripisuje hlavne dvom veciam. Genetike a rokom futbalu, ktoré sa nezmazateľne podpísali na jej svalovej hmote.

 

Čo sa jej stravy týka, tak Tamra sa spolieha hlavne na živočíšne zdroje bielkovín. Jej jedálniček je založeny na mäse, rybách a zelenine. Z doplnkov výživy užíva len proteín (aj to len po ťažkých silových tréningoch) a vitamíny na podporu imunity.