FIT GUY #8 - Genetický megatalent - naturál Donte Franklin

Apr 13, 2016

Vyzerá ako brat Phila Heatha, ale nie je jeho súrodenec. Donte Franklin je 25 ročný kulturista, ktorý ohromil fitness scénu extrémnou genetikou. Proporciami, kvalitou svalov a plnosťou svalových brušiek pripomína práve Phila. Hlavný rozdiel medzi nim a Philom je ten, že Donte je naturál. Alebo aspoň to o sebe hovorí a súťaží na naturálnych súťažiach.

Donte nikdy nepatril k deťom, ktoré sedeli doma pred počítačom. Od detstva sa venoval viacerým športom. Najprv skúšal futbal, neskôr baseball. Postupne začal cvičiť v pivničnej posilňovni. Deň za dňom budoval svoje telo. Od začiatku jeho telo reagovalo veľmi dobre na tréning. K súťaženiu sa dostal náhodou. Viacerí ho videli ako rastie a pýtali sa ho, či súťaží. Ani ho nenapadlo, že by na to mal. Až kým s tým nezačal a odvtedy zbiera medaily na prestížnych súťažiach.

Celý rok sa drží vo forme, za čo môže aj výborná genetika. Pre porovnanie - väčšina kulturistov pred súťažou zhodí aj 20 kilogramov. Donte zhadzuje pred súťažou len 5 kíl! Na niektorých súťažiach vyzerá ako Phil za mlada. Najsilnejšou partiou sú ruky a mierne mu zaostáva chrbát - rovnako ako mladý Phil.

Myslím, že sa oplatí sledovať jeho kariéru, časom o ňom budeme ešte veľa počuť.