FIT GUY #5 Sergio Oliva Jr. - keď sa gény prenášajú z otca na syna

Sep 20, 2015

Sergio Oliva senior - legenda zlatej éry kulturistiky, prezývaný aj The Myth. Jeden z najznámejších kulturistov "Arnoldovej éry", ktorý svojimi obrovskými rukami motivuje dodnes mladých chlapcov po celom svete. Sergio pred tromi rokmi vo veku 71 rokov zomrel na následky zlyhania obličiek. Nie je to ale koniec jeho postavy na pódiách kulturistických súťaží. V šľapajach svojho otca pokračuje Sergio Oliva junior, ktorý evidentne zdedil všetky dobré gény po svojom otcovi a vyzerá presne ako jeho otec v dobe, keď súťažil v kulturistike.

Ako asi každý vie, základom v kulturistike je správna genetika. V tomto mal mladý Sergio šťastie, lebo zdedil po otcovi perfektný genetický potenciál. Úzky pás, veľké ruky, široké ramená, výborná kvalita svalov a toto všetko zaobalené v estetickom look-u nie je ničím iným ako receptom na úspech. Ako sa Sergiovi darí rozvíjať talent?

Od malička mu bol šport blízky. Jediné, čo ho trápilo bola podváha. Chcel byť veľký a masívny. Začal cvičiť a keď po troch mesiacoch nabral cez 15 kíl hmoty, nevedel prestať. To mal skoro 20 rokov. Dovtedy sa činiek ani nechytil. Čo je najviac prekvapujúce je to, že jeho otec ani nechcel, aby začal cvičiť. Snažil sa ho tlačiť najmä k učeniu a nie k činkám. Chvalabohu sa mu to nepodarilo a Sergio junior začal svoju kariéru v profi scéne.

Trénuje šesť dní v týždni a v nedeľu oddychuje. Pre väčšinu ľudí to je divné, ale tréningu rúk sa venuje menej ako ostatní kulturisti. Stačí zopár sérií na chrbát či prsia, kde sa zapájajú aj ruky a tie mu rastú a rastú. Preto im nevenuje veľa pozornosti a sústredí na hlavne na chrbát a prsia. Niekto má jednoducho šťastie :)

Zaujímavosť - raz, keď išiel na Comic-con si od neho SBS ani nepýtali vstupné, lebo si mysleli, že je súčasťou výstavy. Pritom nemal na sebe žiadny kostým, len ochranke pripadala jeho postava ako postava komiksových hrdinov.

Sergiovým cieľom je byť prvý syn kulturistu, ktorý už v minulosti získal titul a sošku Sandowa. Čo myslíš, podarí sa mu to?