FIT GUY #10 - 45 rokov a forma ako skala - Helmut Strebl

Jul 26, 2016
Helmut Strebl je dokonalým príkladom toho, že vek je len číslo. Má 45 rokov a je vysekaný lepšie než mnoho o 20 rokov mladších borcov. S cvičením začínal keď mal 13 rokov, pretože ako sám tvrdí, bol tenký, vychudnutý, čo z neho robilo ideálnu korisť pre väčších a silnejších spolužiakov, ktorí mu to dávali často vyžrať.
 
 
Jeho prvými "činkami" boli dve prázdne fľaše pracieho prostriedku, ktoré naplnil vodou, aby každá z nich vážila približne 5 kilogramov. Do posilňovne začal chodiť v šesnástich a vtedy si dal za cieľ, že sa stane modelom. Fitness a bodybuilding si podľa neho vyžadujú aby mal človek dostatok vôle na to, aby bol schopný realizovať svoje sny. Pre neho bodybuilding umenie vytvoriť, z toho, čo nám príroda nadelila najviac, ako sa dá. Snaha pôsobiť ako ideálny príklad je pre neho veľkou motiváciou. "Môj život je mojim posolstvom." Tak znie v skratke jeho snaha byť fitness vzorom.
 
Jeho tréningový systém vyjadruje roky skúseností, skúšania a kombinovania nových poznatkov.
 
Pondelok - chrbát, ramená, brucho a lýtka
Utorok - hrudník a triceps
Streda - biceps, hamstringy a brucho
Štvrtok - kvadricepsy a lýtka
Piatok - hrudník a nohy
Sobota - odpočinok
Nedeľa - chrbát a lýtka
 
 
Okrem tréningového systému zdôrazňuje aj správne tréningové návyky. Sám sa drží nasledujúcich pravidiel, na ktoré nedá dopustiť.
 
1. Vždy sa pred tréningom rozcvič
2. Dodržuj správnu techniku
3. Necvič ak pociťuješ bolesť alebo si sa zranil
4. Pri každom cviku rob celý rozsah pohybu
 
 
Takýto tréningový plán si vyžaduje aj tú správnu stravu a diétu. Helmut zvládne denne 5 - 7 jedál, všetky obsahujúce bohaté prírodné zdroje bielkovín - vaječné bielka, morčacie, kuracie alebo hovädzie mäso a ryby. Zdrojom sacharidov sú pre neho hlavne sladké zemiaky a hnedá ryža.
 
Pred súťažou má približne 4% tuku, čo je skutočne ohromné. Aby sa mu toto percento podarilo dosiahnuť, v diéte využíva štvordňové cykly, kedy prvé tri dni prijíma denne len 150-200 gramov sacharidov a na štvrtý deň 300-400 gramov. Tento štvortdňový cyklus opakuje celý mesiac v rámci prípravy finálne súťažnej formy.