Malinovo cuketový koláč

Jun 21, 2016

Ak máš doma veľa malín a nevieš, čo s nimi, vyskúšaj tento recept. Nie je prehnane sladký, čo sa na tieto letné dni hodí. Okrem toho obsahuje veľa bielkovín a má veľmi málo kalórií.

Ingrediencie (na tortovú formu 24cm, 12 porcií):

 

Poleva:

 

Postup:

Do veľkej misy daj kokosovú múku, proteín, maliny, sladidlo, tvaroh, cuketu, chia semiačka a lístky mäty (nie veľa, asi 4-5 menších lístkov). Všetko to pomixuj ručným mixérom. Ochutnaj a podľa potreby pridaj sladidlo. Sprav si z bielok sneh a jemne ho vmiešaj do pomixovanej zmesi. Do tortovej formy vlož papier na pečenie a vylej ju cestom. Rúru nastav na 180 stupňov a peč asi 30 minút. Špáradlom vyskúšaj, či je cesto upečené (ak po vytiahnutí bude na špáradle cesto, nechaj koláč ešte chvíľku piecť). 

Cesto nechaj vychladnúť. Do hrnca daj maliny a vidličkou ich podrť. Pridaj Zlatý klas a pomaly zohrievaj. Neustále musíš zmes miešať. Na začiatku bude vyzerať kalne. Postupne bude stále viac a viac priehľadná. Po tom, ako spriehľadnie ju odstav zo sporáka a daj chladiť do vodného kúpeľa do drezu. Ani teraz nezabúdaj na miešanie. Po ochladení na izbovú teplotu ju môžeš naliať na cesto. Želatínu rovnomerne rozotri a daj chladiť do chladničky na asi dve hodiny.

 

Nutričné hodnoty na 1 porciu:

Energia: 252kJ, 60kcal
 
Bielkoviny: 7,4g 
 
Sacharidy: 7g 
 
Tuky: 1g
 
Bielkoviny sú započítané len z plnohodnotných živočíšnych zdrojov.