Silový trojbojár vs. street workouter - kto je silnejší?

Aug 14, 2015

Porovnávanie medzi kulturistami, silovými trojbojármi, strongmanmi či street-workoutermi tu vždy bolo a vždy aj bude. Každý sa snaží nájsť lepšie argumenty, ktorý šport je lepší. Jednoznačná odpoveď neexistuje, ale o to zaujímavejšie je sledovanie súťaží medzi nimi. Už sme tu jednu mali. V tej sa porovnával kulturista so silovým trojbojárom, vzpieračom a strongmanom v tom, ktorý z nich spraví viac drepov s vlastnou váhou za 5 minút. Zabudlo sa ale na skupinku street-workouterov. Tento šport je stále na vzostupe a preto mu treba venovať patričnú pozornosť.

Čo by sa stalo, ak by sa porovnal silu trojbojára so street-workouterom? Na koho by si si stavil? Chalani z BodybuildingRev postavili proti sebe dvoch silných hráčov - street-workoutera Betranda, ktorý má 187cm a 93 kíl a trojbojára Romana. Ten váži vzhľadom na svoju výšku o niečo viac kíl - pri výške 180cm má 89kíl.

 

V čom sa porovnávali? V čase, za ktorý spravia celé "kolečko". Kto ho dokončí skôr, vyhrá. Začali dvadsiatimi opakovaniami tlaku na lavičke so 100 kilami. Po tlakoch nasledovalo 15 zhybov so 40 kilovým závažím, 15 opakovaní zdvihov na kruhoch so 40 kilami a dorazili sa drepmi. 25 opakovaní s 90 kilami by dorazilo asi väčšinu ľudí. Ako táto súťaž dopadla? Skús si tipnúť a pozri si video do konca, či bol tvoj tip správny.