Tréningový plán #3 - zvyšujeme obrátky

Apr 20, 2014

Po dvoch týždňoch trénovania by sme nemali mať už problém zvládnuť 20 - 30 minútový ľahký beh v kuse. Preto postupne začneme zvyšovať tréningové dávky. Stále však platí, že nič extrémne nepreháňame. Ak sa ale cítite počas tréningu dobre a viete, že znesiete kilometer alebo 5 minút behu naviac, pokojne choďte do toho. V rámci tréningov môžete mierne zvýšiť tempo. Stále však musí ísť o tempo, v ktorom zvládnete zabehnúť celý tréning.

Zopár dobrých rád k tréningu:

1. Netrénujte ak ste chorý alebo silno prechladnutý.

2. Ak máte problémy s motiváciou, myslite na ciele, ktoré ste si stanovili.

3. Do dvoch hodín po tréningu by ste mali jesť, aby vaše telo doplnilo potrebné živiny.

Tréningový plán - 3. týždeň
Pondelok Beh 30 minút
Klušeme v ľahkom tempe, pri ktorom vládzeme rozprávať, prípadne v tempe, ktoré je mierne rýchlejšie. V mysli sa sústredíme na správnu techniku dýchania, pravidelné tempo a frekvenciu krokov.
Utorok Odpočinok
Tento deň slúži na relax a regeneráciu. 
Streda Beh 30 - 35 minút
Rovnako ako v pondelok, ďalej pracujeme na zlepšovaní svojej kondície a budovaní základu pre ďalšie tréningy. Stále dodržujeme rovnomerné tempo a pravidelné dýchanie.
Štvrtok Odpočinok
Tento deň slúži na relax a regeneráciu.
Piatok Odpočinok
Tento deň slúži na relax a regeneráciu. Možno ho podľa vôle doplniť prechádzkou alebo strečingom nech sú naše svaly v pohybe.
Sobota Pomalý beh 40 minút
Pracujeme v plynulom behu a predlžujeme čas, počas ktorého vládzeme plynule klusať. Ak máme menšiu krízu, môžeme sa namotivovať rôznymi formami. Mne napríklad pomáha, že si predstavujem, ako sa mi podarilo dosiahnuť niektorý cieľ.
Nedeľa Odpočinok
Tento deň slúži na relax a regeneráciu. Možno ho podľa vôle doplniť prechádzkou alebo strečingom nech sú naše svaly v pohybe.