Existuje ešte väčšia hovadina ako zoštíhľovacie pásy? Áno, Buttlifter!

Feb 21, 2016

Pred nejakým časom sa na fitness scéne objavila "revolúcia v chudnutí z brucha". Zoštíhľovací pás garantuje, že schudneš z brucha a vyformuje ti pás, po akom si vždy túžila. Neteš sa, nič také nefunguje. Už dávno sme písali o tom, že sa nedá schudnúť len z jednej časti tela.

Prečo má teda tento "superprodukt" taký úspech? MARKETING. Marketing je všade. Najviac ho cítiť na Facebooku a Instagrame. Firmy, ktoré vyrábajú nefunkčné DETOX čaje, tabletky na super prsia a chudnutie či zoštíhľovacie pásy platia ženám s tisíckami followerov za zdieľanie ich produktov. Preto je instagram plný polonahých fitnessiek, ktoré majú v ruke tabletky alebo čaje a na sebe zoštíhľovacie pásy. Väčšina ich nepoužíva, ale pre peniaze spravia hocičo. A tí, ktorí sa do tejto problematiky nevyznajú sa nechajú zlákať reklamou a míňajú peniaze za nefunkčné doplnky a pomôcky. A čo je na tom najlepšie? Niektoré z týchto žien vyzerajú naživo úplne inak ako na fotkách. Kde nepomôže tvrdá drina, pomôže kamarát Photoshop.

 

Veľa ľudí sa teda nechá nalákať na tieto produkty. Niektorí si ich kúpia a majú to šťastie, že "len" nefungujú. Niektorí skončia horšie - a to je práve prípad tých, ktorí si kúpia zoštíhľovací pás. Táto pomôcka dokáže narobiť vážne problémy. Tým, že neprirodzene tlačí vnútorné orgány do polôh, v ktorých by nemali byť dokáže spôsobiť problémy s bránicou, pľúcami a dokonca aj s chrbticou. A to nie je sranda. Časté sú aj modriny a bolesti v miestach, kde tlačí najviac. Stojí ti to za to? Podľa mňa isto nie. Prirodzené chudnutie vďaka vyváženej strave je síce zložitejšie, ale netrýzniš svoje telo a neničíš ho.

Keď si už povieš, že nemôže predsa existovať ešte väčší bullshit ako zoštíhľovací pás, príde ešte väčšia bomba. Buttlifter! V preklade je to niečo ako "zdvíhač zadku". Ďalší marketingom podporený produkt, ktorý má za úlohu vyformovať tvoj zadok do tvaru ako má napríklad Lisa Morales (žena, ktorá sa pýši titulom "Najkrajší zadok na instagrame"). Koľko žien sa nechá nachytať? V našich končinách sa ešte tak často neobjavuje, ale zahraničné instagram accounty sa začínajú plniť touto pomôckou a je len otázkou času, kedy dorazia aj k nám.

 

Nedajte sa nalákať silnou reklamou. Po nasadení buttliftera a zoštíhľujúceho korzetu sa budeš cítiť ako rytier v zbroji. Vykašli sa na to a začni radšej poriadne cvičiťHip thrust je najlepšia voľba v ceste za pekným guľatým zadkom. A dokonca sa dá vybudovať aj bez toho, aby ti enormne narástli stehná.